Ez a blog az advocacyről szól, illik tehát néhány sort írni arról, hogy
1) mi fán terem az advocacy
2) miért gondoljuk, hogy érdemes róla blognak szólni
3) kik vagyunk mi, akik azt gondoljuk, hogy érdemes az advocacyről írni.

Mi ez?
Az advocacy szó szerint azt jelenti: kiállás valamely ügy mellett. Az advocate: szószóló, ügyvéd, támogató. Sajnos, a „valamely ügy melletti kiállás”, a „szószólás” vagy a „támogatás” közel sem olyan frappáns, nem ragadja meg annyira a lényeget, mint az eredeti. Úgyhogy amíg ti, kedves olvasók, nem találtok alkalmasabb magyar szót, maradunk az idegen eredetinél.
Miért érdekes ez az egész?
Mert az advocacy befolyásolja az ember döntéseit. Jobban, mint bármilyen más módon szerzett információ. Ha autót vagy telefont vagy multivitamint vagy bármi egyebet vásárolsz, nem a tévéreklámokat hasonlítod össze, nem a Nemhülye vagy Fukar áruház alkalmazottját kérdezed meg. Autóvásárlás előtt itt böngészel. A barátnőd orvosa szerint az „X” vitamintabletta kevésbé hatékony, ellenben a „Z” pezsgőtabletta minden nyomelemet optimális arányban tartalmaz. Kedvenc blogod vagy tesztoldalad nagyon jókat ír az új GPSPro TG 790i navigációs készülékről, míg a GPSAm VR 3.11 csak közepes értékelést kapott.
Mindig is jobban hittünk egymásnak, a hozzánk hasonló embereknek, mint a hivatalos forrásoknak – ez nem változott. Ami változott: az internet által az egyszerű ember ma már tömegeket ér el, és mindenről pillanatok alatt képes tájékozódni.
Mik vogymuk?
Kommunikációs tanácsadók vogymuk itt. Ez megmagyarázza, miért írunk az advocacyről. Ugyanakkor nem jelenti azt, hogy csak magunkról és az ügyfeleinkről fogunk kizárólag szépet és jót mesélni. Ha ügyfélről írunk majd, azt mindig jelezzük. Egyébként pedig minden, a blogon szereplő írás a szerzők véleményét tükrözi és nem tekinthető a Weber Shandwick hivatalos álláspontjának.